Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Zdecyduje nie ilość, ale jakość

25 października 2018 | Raporty RZ
Tabela nr 7. Kryteria jakościowe
źródło: Rzeczpospolita
Tabela nr 7. Kryteria jakościowe
źródło: Rzeczpospolita

Krok 3. | Inwestycje mają zapewniać zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny. Bartosz Jeziorski
radca prawny, senior consultant w Olesiński i Wspólnicy

O ile wprowadzenia wymogów ilościowych nie można uznać za całkowitą nowość (a jedynie za nadanie temu kryterium większej roli), o tyle wprowadzenie kryteriów jakościowych, jako dodatkowych wymogów warunkujących uzyskanie wsparcia w formie zwolnienia z podatku dochodowego, należy uznać za absolutną nowość. Zgodnie z uzasadnieniem projektu ustawy o wspieraniu nowych inwestycji celem kryteriów jakościowych jest weryfikacja wpływu nowej inwestycji na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki oraz wpływ na rozwój gospodarczy regionu. Kryteria podzielone zostały na dwie kategorie, tj. zrównoważony rozwój gospodarczy oraz zrównoważony rozwój społeczny. W każdej kategorii zdobyć można po 5 pkt – tym samym maksymalna liczba punktów, które można uzyskać, wynosi 10. Wymagana liczba punktów zależy od mapy intensywności pomocy regionalnej (intensywność ustalana jest oddzielnie dla obszaru województw, wyjątkiem jest województwo mazowieckie, które zostało podzielone na podregiony).

Na obszarach, gdzie intensywność pomocy wynosi 50 proc. (tj. województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie), konieczne będzie zdobycie co najmniej 4 pkt.

Na obszarach, na których intensywność pomocy wynosi 35 proc. (tj. województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11189

Wydanie: 11189

Spis treści
Zamów abonament